4 Mutfak 4 Stil

Her insanı etkileyen dokular renkler farklı, yetiştiğimiz yerden tutun da genetik kodumuza kadar her detay sevdiğimiz zevk ve renkleri etkiliyor. Özellikle sevdiğimiz dokular, geçmişsizden bize hatıra kalan güzel anıların tanımladığı detaylardan biri. Durum böyle olunca herkesin zevki çok farklı. Eğer evinizi yenilemek istiyorsanız ve yıllarca sizi mutlu edecek bir detay arıyorsanız, vakit ayırmanızı ve kendinizi dinlemenizi tavsiye ediyorum. Herkese kulağınızı kapatın ve size hangi renklerin ve dokuları gerçekten neşe ve mutluluk verdiğinizi bulmaya çalışın.

Bu kapsamda, yıllardır farklı danışanlarımız için zevklerine ve sevdiklerine uygun bambaşka farklı mekân algıları oluşturmaya çalışıyoruz.  Her danışanımızın geçmişine, alışkanlıklarına ve zevklerine özel konsept sunumlar hazırlıyoruz. Bu sunumlardan yola çıkarak,  onlardan aldığımız ipuçlarına göre mekan tasarımlarını oluşturuyoruz.

Bu sene hazırlarken kalbimizi çalan birkaç mutfak konseptini sizinle paylaşmak istedim. Bakalım sizin karakterinizi ve ihtiyaçlarınızı yansıtan mutfak hangisi çıkacak merak ediyorum. Sonucunu bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

 Her mutfak evin kalbi gibi çalışıyor, bazımız çok bazımız az kullanıyor ama her haliklarda mutfak evi besleyen odak gibi bu sebeple en önemli yerlerden biri diyebilirim. Mutfağıyla mutlu olan bir ev mutlu bir evdir derler, bu sebeple sizin kalbinizi çalan detaylara yönelip sizi mutlu eden bir mutfak oluşturabilirsiniz. Bakalım bu 4 mutlu mutfaktan hangisi sizin kalbinizi ısıtacak.

MODERN ÇİFTLİK – hayatın akışını ve dinginliğini sevenlere

Eğer rüstik detaylardan hoşlanıyorsanız ve doğal pastel tonları sizi kalbinizi ısıtıyorsa, modern çiftlik dokuları, doğal ahşap dokuları, pastel tonlar ve rüstik aydınlatmalar ile tam size göre. Bu konsepte paylaştığımız bu mutfak doğal ahşap tonları ve genel ambiyansı ile sıcacık ve keyif dolu. Böyle bir konsepti yaratmak için mutfak büyüklüğünüz önemli değil, her boyutta mekân için bu konsepte mutfak sahibi olmanız mümkün.

Böyle bir konsepte ulaşmanın en anahtar noktalarından, pastel tonlarla, doğal ahşap tonlarını birleştirmek ve bu birleşimi rüstik aksesuarlarla bütünlemek diyebiliriz. Soğuk ve sıcak tonların bir araya gelmesi  ile bu kadar sıcak ve dingin bir mutfak yaratmak mümkün. Kontrast detaylar kullanmaktan çekinmeyin, her zaman karakter yaratan detaylar zıtlıklardan geliyor.

MODERN KOYU – kendini ve yaptıklarını önemseyenlere- kontrolü sevenlere

Modern detayları seviyor ama soğuk bir mutfağınız olsun istemiyor olabilirsiniz. Koyu renkleri bir arada kullanarak derin ve sıcak bir mekân oluşturmak mümkün. Modern koyu detaylarda dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktalardan biri farklı dokuları bir arada kullanarak, gözü mekan içinde dolaştırarak mekanda derinlik algısı yaratmak.

Düz kaplamalar ile damarlı mermer detaylarını birlikte kullanmak ve bu kontrastı daha da vurgulamak için koyu tonlarla alana bir çerçeve oluşturmak yapılacak en akılcı kararlardan biri olabilir. Koyu tonlarla oyun oynamaktan korkmayın, en karakterli kararlar genellikle koyu tonlardan geliyor.

AKDENİZ – hayatı neşe içinde geçirenlere

Huzur mavisi diyorum ben bu mutfaklara, doğal taşın bulut rengi, dolapların gök mavisi huzur veriyor insanlara. Şuan çok çok sevdiğim bir danışanıma bu mutfağı yapıyoruz ve bitince onunla birlikte keyfini çıkarmaya sabırsızlanıyorum.

Eğer sizin de kalbiniz Egeli veya Akdenizli ise, deniz görmeden yaşayamam veya huzur denizde diyorsanız, Akdeniz detayları ile evinizi donatmanızı ve huzuru size getirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

MODERN AÇIK – temizlik ve titizlik sevenlere

Bazı mutfakları ferah ve pürüzsüz olsun istersiniz. Temiz ve titizlik size huzur veren noktalardansa, sizin mutfağınız modern ve açık tonların birleşmesinden oluşmalı. Açık süt rengi mermerler ve doğal pastel tonlarda beyaz veya renkli dolap alanları ile açık renk zemin kaplamasıyla size huzur veren mutfağı yaratmak mümkün.

Bu mutfak detaylarının en önemli noktası her şeyi beyaz yapmak zorunda değilsiniz, aslında biraz renk ile otama hareket katmak mümkün. Bazı renklerle hem temiz hem de huzur yaratmak düşündüğünüzden kolay. Özelikle beyaz ve pirinç detayların bir araya gelmesiyle mutfağınız tertemiz ve aydınlık bir mekân haline dönüşüyor.

Umarım size de bu keyifli mutfaklar ilham olmuştur. Biz hepsini yazarken ve çizerken çok eğlendik. Sizin stiliniz hangisi merak ettik, yorum bırakırsanız harika olur.

Sevgiler,

Merve