Trend Alarmı

Beyaz’ın Her Tonu

Önümüzdeki dönem etkisini artırarak devam edecek olan dingin mekânlar, daha da sakinleşerek hayatımıza girecek. Doğal detayları bünyesinde barındıran bir sadeleşme akımı diyebiliriz. Gündelik hayatlarımız, dijital platformların ve şehir hayatının kaos ’unu sadeleşmiş mekanlarda atacağız.

Bu kapsamda gözüme en çok takılan trendlerden biri beyazın her tonunu birlikte kullanarak mekân algısını sakinleştirmek ve dinginleştirmek. Çabasız mekânlar gibi görünseler de aslında uygulaması hiç kolay değil. Çünkü kontrat olmadan mekân algısı oluşturmak düşünülenin aksine oldukça zor bir kavram.  Doğal meşe tonları ve doğal tekstiller bu mekânın vazgeçilmezleri arasında diyebiliriz.

Bu içerikte gördüğüm projelerden gözümü ve beğenimi en çok yakalayan Leanne Ford tarafından konut projesi oldu. Projede en beğenimizi kazanan detaylardan biri mutfak alanında kullanılan doğal taş ile mutfak alanı yaşam alnının odağı haline getirilmiş.

Mekan içerinde tabi ki bir miktar kontrast oluşturulmuş, özellikle seçilen siyah doğramalar ve koyu aydınlatma detayları mekan algısını güçlendirmiş. Dağla meşe ve rattan detaylar mekânı samimi ve sıcak yapmış. Genel anlamıyla oluşan mekân kalitesi ve algısı bizim çok hoşumuza gitti.

Umarım sizde bizim kadar ilham almışınızdır.

Sevgiler,

M