İlham Kaynağı; Bu Fikirlerle Evinizi Yenileyin

Bu yaz evinizle ilgili bir şeyler yapmak istiyor ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız, size ilham verebilecek bir yenileme projesini göstermek isterim. Emilly Henderson tarafından tamamlanan proje, natürel ve pastel tonları seven herkese hitap edebilir. Sizde natürel renkler ve doğal dokulardan hoşlanıyorsanız bu ev yenilemesi tam size göre.

Yaz tonları olan toprak, mavi ve kum grisi kullanılarak tüm yaşama alanı yeniden yaratılmış. Özellikle TV ünitesinin olduğu duvarın giydirilmesi, projenin en sevdiğimiz detaylarından biri oldu. Asimetrik şekilde çerçeveler ile zenginleştirilen duvar, TV çerçevesini de kendi ambiyansının içine katmayı başarmış.

Eski ve yeni detaylar ustaca bir araya gelmiş. Özellikle antik büfe mavi modern kanepenin yanına yerleştirilerek çok kişisel ve estetik bir dokunuş oluşturmuş. Büyüklerimizin bu dünyadan göçmesi ile onlardan kalan yadigârların keyifli şekilde kendi eşyalarımızla bir araya gelmesi, hem bizi duygusal olarak doldururken hem de evlerimize yıllardan gelen güzellikleri katma imkânı sağlayacaktır. Bu kapsamda modern ve antik detayların bir araya gelmesi, bu ev tasarımı içerinde çok güzel şekilde çözülmüş.

Mutfak alanının yaşam alanı ile bütünleşik olması sevdiğimiz diğer detaylardan. Bu bütünleşik hava aydınlatma aksı ile bölünürken, keyifli bir toplanma ve yemek alanı oluşturulmuş.  Oturma alanının kapasitesi, çeşitli puflar eklenerek artırılmış. Bu hem zemin kotunda keyifli desen ve doku eklenmesini sağlarken hem de kısıtlı olan yaşam alanının kapasitesini artırmış.

Renkler ve dokuların bir araya geliş şekilleri bizim çok hoşumuza gitti. Buna ek olarak aydınlatma senaryolarının farklılığı ve özelliklere projede sevdiğimiz bir diğer detaylardan birini oluşturmaktadır. Duvara entegre okuma ışıkları, kanepe arkası abajurlar, ayaklı lambader ile her kullanıma uygun doğru aydınlatma senaryosu oluşturulabiliyor. Bu kapsamda kendi evinizin aydınlatmalarına bakarak, farklı yönde aydınlatmalar ekleyerek evinizin ve yaşam alanınızın tüm ambiyansını değiştirebilirsiniz.

Bu yaz kokan evin dekorasyonunu umarız bizim kadar beğenmişsinizdir. Eğer beğendiyseniz lütfen sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Sevgilerimle,

M