Yeni Yıla Yeni Stiller

2020’nin ilk günlerindeyiz. Baktığımızda aslında her şey aynı, sadece ayın yanına yazdığımız yazı değişiyor olabilir ama ben aksine inanmak isteyenlerdenim. Zor bir 2019’un ardından, yürekten yeni bir yıl için iyimser düşünmek istiyorum. 2020 kulağa şimdiden hoş geliyor.

Bu senin natürel tonların hâkim olacağı bir sene olacağını söylemek yanlış olmaz. Kesinlikle dünyada her alanda insan konforuna dönüş başladı ve bu sene de son hızı ile devam edecek. Kendimizi ve mekânlarımızı aşırı gösterişli detaylarla tanımlamaktan bıktık galiba, bizim mekâna değil, mekânların bize hizmet ettiği bir yıla başlıyoruz. Bu açıdan, ufak detaylar, sakin ve natürel tonlar, sıcak ve yumuşak kumaşlar artık bizi mutlu etmek için hayatımıza girecek. Lüksün, özgünlüğün tanımı değişecek.

Doğal meşe tonları, beyaz ve fildişi duvarlar, natürel boyasız kumaşlar az ama öz detaylar hayatımıza daha çok girecek. Sadelik ve estetik artık aynı detaylarda buluşacak.

Özellikle açık raf üniteleri ve kimlik kazandıran aksesuarlar en keyifli detaylar arasında. Kendi tarihimiz, yaşadıklarımızda evlerimizi dekore edeceğiz. Hazır alınmış ürünlerden kaçınıp, aile yadigârları, sevilen kitaplar, yapılan çocuk resimleri duvarlarımızı ve raflarımızı süsleyecek.

Ailede her bireyin yaşama alanına özel detaylar üretmeye çalışacağımız zamanlar geliyor. Evlerimiz bizim keyif alanlarımıza dönüşecek, hem bizim hem de ailenin her üyesi için öyle olacağını umuyorum.

2020’den, insan doğasına döneceğimiz bir yıl olacağına inanıyorum. Hepimizin kendimize döneceği bir yıl bizi bekliyor, keyfini çıkarın…

Sevgilerimle,

M