Hayallerdeki Çiftlik Evi

Son zamanlarda yaşadığımız salgın sebebinden midir yoksa başka bir sebepten midir, tam olarak bilemesem de rüyalardaki çiftlik evimi hayal ediyorum. Herkesin kalbinde yatan bir aslan vardır, benimki ise sesiz ve dingin bir çiftlik evi. İşte bu konuda hayal kurarken tam da aradığım eve çok yakın bir evi bulma şansına sahip oldum.

Bu dünya güzeli ev Giannetti mimarlık tarafından kendi evleri olarak tasarlanmış. Bayan Brooke Giannetti tam da kendini dingin hissedebileceği bir vaha hayali kurarak tasarlamış evi ( tam benlik!). karı koca olarak kurdukları ve çalıştıkları mimarlık ofislerini hiç büyütmek istememişler, kendi zamanlarını kendi sevdikleri gibi planlamayı seven çift, işlerini mütevazı tutarak huzuru bulduklarını söylüyor. Bugün toplam 4 kişiden oluşan ofislerinde tüm bireyler evlerinden çalışıyor ve tüm işlerini çevrimiçi olarak çözüyorlar. Tam olarak aynı şekilde çalışan bir insan olarak bana benzeyen meslektaşlar görmek inanın zemzem suyu etkisi yarattı vücudumda.

Tek katlı Fransız çiftlik mimarinden etkilenen çift, evlerini peyzaj içinde kaybolması için tasarlanmış. Bu detayı tam olarak gerçekleştire bilen nadir projelerden. Doğal renklerden, alçakgönüllü materyaller kullanarak tam olarak bir vaha yarattıklarını söyleyebilirim.

İklimin elverişliliğini en iyi şekilde kullanarak, büyük açıklıklar ile her mekânı doğal ışık ile doldurduklarını ve yılın her mevsiminde bahçenin güzelliğini yaşadıklarını söylüyor.

İç mekânda natürel tonlar ile birlikte klasik parçaları bir arada kullandıklarını yazmış. Özellikle aileden kalan yadigârları en iyi şekilde kullanmayı hedeflemişler. Her mobilyanın doğru ışıkta kimliğini ortaya koymasına izin vermişler. Seçtikleri malzeme paleti her anlamda doğayı ve yaşam sevincini evin her köşesine taşıyor.

Tavanda kullanılan ahşap kirişlerden tutun, ham meşeden yapılan kapılara iç mekân ve dış mekân uyumu gerçek anlamda bir ustalık sergiliyor.

Beni her anlamda hayaller dünyasına daldıran bu güzel evi umarım siz de beğenmişsinizdir. Bu tip yazıları sevenlerdenseniz lütfen yorum bırakın, seve seve buradan harika evler paylaşabilirim.

Sevgilerimle,

M