En Sevdiğimiz Huzur Köşeleri

Sizi bilmem ama benim evde böyle elime sevdiğim dergileri alıp kurulacağım veya sevdiğim dizinin yeni bölümünü kulaklıkla rahatsız edilmeden izleyebileceğim bir alana ihtiyacım oluyor. Bu alan farklı şekillerde olabilir, bir koltuk bir yastık veya yatak üzeri bile huzur köşesi haline getirilebilir, yeter ki gönüller bir olsun.

İşte bize huzur veren ve en sevdiğimiz huzur köşesi alternatiflerini sıraladık. Hepsini ayrı ayrı sevdik, birinin diğerinden bir üstünlüğü yok sadece her ev farklı ve her eve uygun bir seçenek sunmak istedik. En sevdiğimiz detaylardan biri beni de çok şaşırttı, kahvaltı köşesi! Evet, neden daha önce aklıma gelmedi bilmem ama düşündükçe daha da çok seviyorum. Eğer kahvaltı yapmayı seven bir insansanız, sabah kahveniz ve sevdiğiniz bir kitapla sofrada keyif yapmayı da mutlaka seviyorsunuzdur. İşte bu keyfi her güne yaymak için özel bir kahvaltı/keyif köşesine ihtiyacımız var., ne dersiniz?

En sevdiğimiz detaylardan biri de kırmızı koltuklu berjer köşesi oldu. Hem bir tavus kuşu gibi ilgi çektiğinden hem de tv kör noktasına hayat verdiğinden çok hoşumuza gitti. İhtiyacınız olan her şey var,  kırmızı berjer, rahat bir puf, kitaplık, doğru bir aydınlatma ve kahveniz için yan sehpa. Artık keyif zamanı için hazırız.

Pencere nişlerini hep sevmişimdir, sizi sarmalayan yapısı ve doğal ışık alması sebebi ile başarılı okuma alanlarından biridir. Özellikle yan duvarları kitaplık detayı ile şişirirsek, o zaman oturma alanı da genişleyeceğinden harika bir rahatlık ve görüntü yaratmamız mümkün olacaktır.

Böyle bir detay seviyorsanız ama pencere detayınız buna uygun değil ise, aynı detayı duvar nişi olarak da oluşturmak mümkün. Doğal ışık olmayacağından bu alana güzel bir aplik eklemeyi unutmamak gerekir. Bu detayda oturma alanı geniş tutularak uzanma koltuğu gibi bile değerlendirilebilir. Konu rahatlık olunca ayakları uzatmadan olmuyor.

Tüm bu detaylardan esinlenerek, kendi keyif köşemizi oluşturduk. Hızlı ulaşabileceğiniz ve cebinizi yakmayan detaylar ile kendinize zaman ayırabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan biraz motivasyon ve kararlılık. İlk çayınızı içerken, keşke daha önce yapsaydın diyeceğiniz bir alan olacak. Hepimizin bir ben zamanına ihtiyacı var. Size bu hafta sonu keyif yaptığınız, huzur bulduğunuz zamanlar diliyorum.

 

Sevgilerimle,

M