Deco Combo + Kalbimizi Çalan Kombinler

Bazı birliktelikler vardır, her zaman birbirini tamamlar… kuru fasulye pilav gibi… erik ve tuz gibi…. Her daim birbirine yakışır. Hayatın bir kuralı yok aslında, biz kendimizi kurallarla güvende hisseden bir ırkız.. o yüzden her şeyin kısa yolunu istiyoruz.

İşte dekorasyonda da  bezer kombinler var. Her zaman birbirine yakışan ikililer ve çoklular. Bulundukları mekanı farklılaştıran, kural koymadan bize huzur veren bazı detaylar var. Bu detaylardan en sevdiklerimi paylaşmak istedim. Ne yapacağınızdan emin olmadığınız ama farklılaştırmak istediğiniz bir günde imdadınıza koşmasını arzu ediyorum…

Yatak odanıza bir farklılaşma istiyorsanız ve endüstriyel detaylar hoşunuza gidiyor ise , bu kombin sizin kalbinizi çalacaktır. Meşe komidin ve siyah lamba…. Aslına bakarsanız meşe ve siyah + antrasit tonları her zaman temiz ve düşünülmüş detaylar oluşturacaktır. Bu tip bir kombini meşe dolabınıza siyah kulp alarak değerlendirebilirsiniz.

Son zamanlarda sevdiğimiz bir ikili; romantik ama bir o kadar maskulen olan mavi paspartulu siyah beyaz fotoğraflar çerçeveleri kullanıyoruz. Bu hem siyah ile bir kontrast oluşturarak, fotoğrafın daha algılanabilir olmasını sağlıyor, aynı zamanda özgün bir detay oluşturuyor.

Kitaplık veya raflarınızı stilize ederken, ton geçişleri ve zıtlıklar kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Temiz ve etkili bir görüntü istiyorsanız, objeleri aynı renk etrafında toplayabilirsiniz. Mavi kitaplık ile beyaz ve sarı aksesuarlar sempatik ve pop bir etki bırakıyor. Bu tip bir detayı istediğiniz farklı renklerde evinizin kumaşına uygun olarak deneyebilirsiniz.

Yastık dizimi yanlış yapıldığı zaman her şeyi ucuzlaştıran bir etki oluşturuyor… Doğru yapıldığında ise hepimizin gözleri yastıklara gidiyor. İşte size her zaman işe yarayacak bir kural; Evinizin detaylarına uygun kumaş alternatifleri ile bu boylarda yastık diktirebilir veya alımlarınızda bu ölçülere dikkat edebilirsiniz…

Son olarak bu sezonun en hitlerinden siyah tepsi ve pirinç aksesuarlar… Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli detay abartıdan kaçınmak olacaktır. Ufak bir tepsiye doğru boyutlarda objeler seçerek orta sehpanızı baştan yaratabilirsiniz.

Yaz ayları yaklaşırken galiba hepimizin evlerimizi biraz yenilemeye ihtiyacı var… Farklı detaylarla evinizi her bütçeye uygun şekilde giydirebilirsiniz. Püf noktaları bizden takip etmeye devam edin…

Sevgilerimle,

M