• Home
  • Genel
  • KARAMEL & MAVİ, DİNGİN ve DERİN MEKANLAR İÇİN

KARAMEL & MAVİ, DİNGİN ve DERİN MEKANLAR İÇİN

2018’in en yeni ve en keyifli dekorasyon trendlerinden biri mavi ve karamel renklerinin müthiş uyumu.  Doğal ahşap tonlarından tutun, taba rengi derilere kadar birçok karamel tonunu evlerimize sokmanın tam zamanı. Üstelik bu doğal ve dingin tonu, derin bir mavi ve lacivert tonu ile birlikte kullandığınızda müthiş zengin ortamlar oluşturmak mümkün.

Son zamanlarda, duyduğumuz üzüntülü haberler ve genel olumsuzluklardan ötürü canım, ne yazı yazmak ne de bir şeyler okumak istedi. Kendi kozamdan çıkınca, gördüğüm mavi ve karamel detaylar beni hem heyecanlandırdı hem de yazmak için motive etti. Durum böyle olunca, bu çılgın iki tonla neler yapabileceğinizi sizinle paylaşmak istedim.

Karamel tonlarının en iyi yanı, doğada bizi köklenmiş hissettiren yaşam dokularını anımsatıyor. Bu sebeple bu renk tonu sizi daha köklenmiş ve dayanıklı hissettirecek. Meşe tonları, taba rengi kumaş ve deriler hep bu sınıfa girebilir. Özellikle taba rengi kanepeler elegant bir detay oluşturmak isteyenlerin radarında olmalı.  İşte bu kök rengi, denizin derin mavisi ile birleştirdiğinizde ortaya muhteşem bir uyum çıkıyor. Köklenmiş ama bir o kadarda esnek ve hareketli bir karakter yaratmak istiyorsanız, işte bu detaylar tam size göre.

 

Baharın ilk gününde bu renkleri düşünmek ve yazmak bana çok iyi geldi. Umarım sizin de keyfinizi artırabilmiştir.  Haftanın geri kalanının musmutlu geçmesini diliyorum.

Sevgilerimle,

Merve