BAHAR RENKLERİ

Son zamanlarda instagram hesabımızda, çılgınca bahar renkleri hakkında yazdığımızı görmüşsünüzdür. Bu bahar özleminden midir, yoksa bu sezonun bahar renkleri bir harika olduğundan mıdır bilemiyoruz. Fakat bu sezonun gözde rengi Yeşil ondan eminiz.  İnsan gözünün en çok yeşil ve tonlarını ayırt edebildiğini biliyor muydunuz, bu yıllardan bu yana yeşil bitki örtüsünde yaşamamızdan kaynaklanıyor. Bunun yanında yeşil rengi kalp atışlarını yavaşlatma etkisi de var, kısaca her tonunda bin marifeti var bu yeşilin. Peki, nasıl kullanacağız bu harikalar yaratan yeşil tonlarını.

Yeşil tonlarını duvarlarda kullanmayı seviyoruz, ama bütün duvarlarda değil.  Yaşam alanınız bir odak noktası olmalı, ışık alan ve görünmesini istediğiniz bu odak duvarını yeşille boyayabilirsiniz. Bu aynı şekilde yatak başı duvarınızda olabilir. Yeşil tonun en olumlu yönlerinden biride her mobilya kaplamasına neredeyse yakışıyor olmasıdır. Böylece mobilyalarınızı değiştirmeden evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Daha dramatik ve güçlü bir etki istiyorsanız, o zaman güçlü duvar kâğıtlarını önereceğiz. Duvar kâğıdı hem dramatik hem de keyifli bir etki yaratıyor, ilerde sıkılır mıyım diye korkmayın çünkü sıkılmayacaksınız. Beğendiğiniz rengi ve deseni seçin ve cesur olun!

Hep yeşil hep yeşil,  ben yeşil istemiyorum diyorsanız, canlı renkleri kullanarak keyifli bir oturma alanı oluşturmanız mümkün. Pastel pembeler, narçiçeği tonları her zaman keyifli ve sıcak hisler yaratmıştır, bu tonların daha görünür olması için mutlaka araya kontrat veya soğuk renkler eklemelisiniz. Şimdiden bahar için heyecanlıyız, oluşturduğunuz alanları bize göndermeyi unutmayın. Kafanıza takılan soruları da bize sorabilirsiniz. Şimdiden keyifli evini giydirmeler diliyoruz.