BALKON İÇİN HARİKA FİKİR!

Bahçe ve balkonlarımızı giydirme zamanı yaklaşıyor. Keyifli saksılar ve renk renk çiçekler her balkonun hakkı. Geçen sezon uyguladığımız ve keyifle kullandığımız çok basit ve hızlı bir saksı tasarım projesini sizinle paylaşmak istedik.

Bu keyifli saksıları evinizde yapmak isterseniz, şu basit adımları takip etmeniz yeterli.

Toprak saksılarınızı önce temizlemelisiniz böylece boyama işlemi daha pürüzsüz olacaktır.

Sonra sprey vernik ile saksılarınızı vernikleyin, böylece daha uzun ömürlü olacaklardır. Sprey işlemini yaparken yakınında bir şey bulundurmamaya özen gösterin, sprey yaparken bulaştırabilirsiniz.

Seçtiğiniz temel rengine saksılarınızı bir fırça yardımıyla boyayın. Toprak koyunun altına kadar iç kısmını boyamayı unutmayın. Temel renginizi açık tonlarda seçerseniz, üzerine yapacağınız dekor daha görünür olacaktır.

Saksı tabaklarını dekor renklerinden açık olana boyayın, biz maviyi sevdik ama başka renkler kullanmakta özgürsünüz. Keyfinize uygun bir renk seçebilirsiniz.

Kuru olduğuna emin olduğunuz saksılarınızı, köpük kahve bardaklarının üzerine yerleştirin. Böylece damlama sorunlarından kurtulmuş olacaksınız. Seçtiğiniz renkte bir fırça veya bir damlalık yardımı ile saksılarınızın üzerine geniş akıntılar olacak şekilde boya akıtın.

Alt renk kuruduğunda ikinci renk boyasını yine aynı şekilde uygulayın, alt ta uyguladığınız ilk kot rengin görünür kalmasından emin olun. Akıtma işlemi bitince saksınızın alt kısmını bir fırça yardımı ile boyayın.

Artık saksılarınız bitki yerleştirmeye hazır. Sevdiğiniz her herhangi bir bitkiyi saksı boyuna uygun şekilde yerleştirin ve sulayın. İşte bu kadar kolay! Artık saksılarınız balkonunuzu giydirmeye hazır.