• Home
  • Genel
  • ÇOCUK ODALARI İÇİN OKUMA KÖŞESİ FİKİRLERİ

ÇOCUK ODALARI İÇİN OKUMA KÖŞESİ FİKİRLERİ

Son zamanlarda kızım Maya’nın kitaplara olan ilgisini artırmak ve beraber kitap okuyabileceğimiz bir alan oluşturma isteği ile yanıp tutuşuyorum. Emzirme döneminin sona ermesi ve en yakın arkadaşlarımdan birinin doğum yapmak üzere olması sebebi ile ona verdiğimiz emzirme koltuğu ve pufu odada büyük bir boşluk oluşmasına sebep oldu. Tabi ki bende hepimiz gibi bu boşluğu keyifli bir alana dönüştürmek istiyorum.

Maya ile birlikte uzanabileceğimiz, birlikte kitap okuyabileceğimiz ve onun uykuya dalmasını kolaylaştıracak sıcak bir köşe oluşturmaya karar verdim. Fakat çocuklar çok çabuk büyüyor, bir süre sonra farklı ihtiyaçları olacak ve bu oluşturacağım köşeyi değiştirmek zorunda kalacağım. O yüzden çok maliyet oluşturmadan bu işi tamamlamam lazım.

Birkaç gündür pinterest adresimizden, çocuk okuma köşelerine bakıyorum. Çok keyifli örnekler ve bana ilham veren süper odalar gördüm. Okuma köşesinde iki tip alan tasarımı kalbimi çaldı; biri cibinlikli alanlar ve diğeri ise ufak çadırlar.  Çadır sonrasında kaldırma güçlüğü oluşturabileceğinden ve cibinlik maliyeti daha uygun olduğundan kalbim bu pempiş okuma alanlarında.

Üstelik bu keyifli ev projesini oluşturmak için fazla vaktim yok. Hepimiz çok yoğun çalışıyoruz ve bu işi ekonomik ve hızlı çözmem gerekli.  Hem hızlı hem de ekonomik olacak ve benim istediğim gibi görünecek alternatifleri buldum. Şimdi bu görüntüyü oluşturacak ürünleri avlama zamanı. Bu köşeyi nasıl yaptığımızı da anlatacağım, hatta You Tube kanalımızda yayınlayacağım keyifli bir video bile oluşturabiliriz. Şimdiden heyecanlandım, sizce çocuklar bu yaptıklarımızdan keyif alıyor mu? Bilemiyorum bazen onlar için tek bildikleri bu olduğundan fark etmiyorlar gibi geliyor. Neyse sonuçta keyifli vakit geçirebilecek bir alan olacak. Bakalım nasıl olacak, sonuçları şimdiden merak ediyorum.