• Home
  • Genel
  • ÇOCUKLAR İÇİN KEYİF KÖŞESİ

ÇOCUKLAR İÇİN KEYİF KÖŞESİ

Maya ilk doğduğunda zaman geçmek bilmemişti, emzirme ağrıları, uykusuzluk hiç bitmeyecek zannetmiştim. Şimdide ne kadar çabuk büyüdüğüne inanamıyorum, zaman çılgın bir hızla akıyor. Artık oturuyor ve kitaplar çok ilgisini çekiyor. Bende onun keyifle vakit geçirebileceği kendini oyalayabileceği bir alan oluşturmak istedim odasında. Tabi bebişler ışık hızında büyüdüğü için çok maliyetli bir çalışma yapmak istemedim.  Hızlı bir fikir araştırmasından sonra, cibinlikli bir okuma köşesi yapmaya karar verdim. Kendime 250 TL’lik bir bütçe ayırdıktan sonra işe koyuldum. Bir önceki yazımda kalbimi çalan farklı fikirleri paylaşmıştım sizinle, oradan aldığım ilham ve Maya’nın zevklerini de göz önünde bulundurarak, ufacık, sıcacık bir okuma köşesi hayata geçti.

 

Bütçem ve zamanın dar olduğu için tüm ekipmanı İkea ‘dan aldım. Aslında süreç çok basit, sabahtan alışverişe çıkıp akşama okuma köşenizi hazır edebilirsiniz. Cibinlik asma kısmı biraz zahmetli, fakat onu da bir matkap ve bir çengel yardımı ile tamamlayabilirsiniz. Cibinlik yüksekliğini ayarlarken dikkat edin, çünkü uçlarının bir miktar yere değmesi gerekiyor ki ön kanatları açtığınız zaman güzel bir görüntü oluşabilsin.

Cibinliği astıktan sonrası tamamen keyif, mindelerinizi yerleştirin üzerine yastıkları ve oyuncakları düzün ve en son sepetinizin içine kitapları yerleştirdiğiniz zaman okuma köşeniz tamamlanıyor. Tüm bunlara ek olarak, daha masalsı bir ortam yaratmak isterseniz; yılbaşı ışıklarını cibinliğin halkasına asarak kenarlarından sallandırabilir ve geceleri de kullanabileceğiniz bir okuma + uyku köşesi oluşturabilirsiniz.

Biz projeyi yaparken çok eğlendik, Maya’da sonuçtan oldukça memnun kaldı. Kendi boyuna uygun bir alan olması ve ışıklı olması onun çok hoşuna gitti diyebilirim. Henüz cibinliği ve ışıkları tutup çekmeye çalışmadı ama bunun kısa bir süre sonra gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu sebeple bağlantı noktalarının sağlam olduğundan emin olun ve 3 yaş altı çocukları uzun süre yalnız bırakmayın.

Uygulama sırasında sorularınız olursa bize çekinmeden ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli Evini Giydirmeler 🙂