EVDE ÇALIŞMA KÖŞENİZİ TASARLAYIN

Geçirdiğimiz bu senenin sonunda bence artık birçok şirket evde çalışmayı genel işleyişlerinin bir parçası haline getirecek. Durum böyle olunca evlerimizde kendimize ait ufak bir çalışma köşesi tasarlamak hiç de fena bir fikir olmayabilir. Uzun süredir evden çalışan bir insan olarak evde çalışma ve görüşme fonksiyonlarınıza özelleşmiş bir alan olması hem sizin motivasyonunuzu artırırken hem de aile fertlerinin duruma adaptesini kolaylaştırıyor. Özellikle çocuklar için ofis alanınızda olduğunuzda sizin iş yaptığınızı ve rahatsız edilmemeniz gerektiğini kavramaları daha kolay olabiliyor.

Çoğumuzun evleri oldukça küçük buda çalışma alanı için özel bir alan ayırmayı oldukça zor bir hale getirebilir. Fakat bazı detaylar ile yine de dar alanlarda kendinize ait özel bir alan oluşturabilirsiniz. Eğer ofis olarak ayırabileceğiniz ufak bir odanız varsa burayı düzenleyerek kendinize ait rengârenk bir keyif köşesi yaratabilirsiniz. Kiler olarak kullandığınız odanızda 100 cm’lik bir köşe ayırmanız home ofis için yeterli olacaktır.

Özel olarak ayırabileceğiniz bir odanız yoksa her zaman salonda koltuk arkasına yerleştireceğiniz 45 cm’lik bir masa ile kendinize bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Bunu yapmanın en güzel yanı hem çalışıp hem de ailenizle vakit geçirebilecek olmanız.  

Diğer keyifli bir alternatif ise yatak odanızda özel bir alan oluşturmak. Böyle bir çalışma alanı için 80 cm’lik bir alan yeterde arter bile. 

Böyle bir alanın dekore etmek her zamankinden keyifli olabilir. Ofis alanları dinamik detaylar denemek için harika bir köşe olacaktır. Özellikle farklı geometrik şekilde boya ve dekorlar bu alanı oldukça dinamik ve keyifli jale getirecektir.  Farklı duvar kâğıdı detayları kullanmak da bu alanları sıcacık gösterecektir.

Kendinize ait bu köşeyi tasarlarken her hangi bir sorunuzda bize ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir hafta ve keyifli evde çalışmalar diliyorum.

Sevgilerimle,

M