MASA KURMAYI SEVENLERE…

Biliyorum size de masa kurmayı sunum yapmayı seviyorsunuz. Hatta bence tüm ülkeler arasında sunum olayını en çok sevenler bu coğrafyada buluşmuş, geçen gün instagram’da basit bir bardak suyu bile olay haline getiren, sunum olayını taçlandıran bir sürü hesap gördüm. Biz bu işi seviyoruz, kimse benim için önemli değil demesin J

İşte biz de bu milli aşkımızdan yola çıkarak sizin için ilham kaynağı oluşturabilecek bazı görseller ve ipuçları hazırladık. Farklı desenleri, farklı renkleri basit detaylarla bir araya getirerek, sofranıza neşe katın, bizde bu neşeye ortak olalım istedik.

AYNI RENKLERİ KULLANIN!

Aynı renk tonlarında ama farklı desenlerdeki tabaklarınızı bir arada kullanabilirsiniz. Aynı renk olduğu sürece tabaklar farklı desenlerde olsa dahi gözümüze uyumlu görünüyor. Buradaki önemli detay, farklı desenleri üst üste kullanmak, yani çiçekli tabağın üzerine çizgili tabağı yerleştirmek, iki benzer desenin yan yana olmamasıdır. Bunu hallettiğiniz zaman gelsin özgün sofralar.

FARKLI ŞEKİLLERİ KULLANABİLİRSİNİZ!

Farklı şekillerdeki tabaklarınızı bir arada kullanabilirsiniz. Burada püf nokta; ya aynı renk gitmek, ya da farklı renkleri bir araya getirmek. Eğer farklı renklere yöneliyorsanız, o zaman 2 güçlü tonu bir sade tonla ayırmanız gerekecek, böylece daha bütünsel bir görüntü yaratacaksınız. Bu sofra tasarım yöntemi, birbirinden farklı tabakları olanlar için harika. Her seyahatinden farklı tabaklar alan biri olarak onları aynı sofrada bir araya getirmek harika oluyor. Üstelik tabaklar size geçirdiğiniz güzel günleri hatırlatıyor.

DOĞAL DETAYLAR KULLANIN!

Doğal detaylar kullanmak hem sofranızı renklendirirken, hem de iştahınızı açarak sofranızın daha zengin görünmesini sağlayacaktır. Bu konuda hislerinize güvenin, cam tabakların altına bir parça dal ekleyerek her tabak için farklı detay oluşturabilir ve ya narenciyeler ile sofranızı dekore edebilirsiniz. Bizim favorimiz narenciyeler oldu hep, çünkü yemek sonunda onları yiyerek eğlenceli bir ortam oluştura bilirsiniz.