• Home
  • Genel
  • TASARIM SEVEN ANNELERE HEDİYE ÖNERİLERİ

TASARIM SEVEN ANNELERE HEDİYE ÖNERİLERİ

Her sene anneler gününde sayısız reklam görüyoruz. Özellikle ev, mutfak, temizlik ve çocuk bakımı ile ilgili olan işler anne görevi olduğundan, anneler günün de de tabi ki elektrik süpürgesi istiyoruz. Bu mantık 1940’larda bile hatalıyken, günümüzde tam bir gerzeklik ürünü.

Anneler günü, annelerin kutlandığı bir gün, her anne farklı olduğundan, kişiye göre özel hediyeler seçmelisiniz. Her insan farklı, anne olunca bu farklılıklar yok olmuyor. Bizlere emek veren bu güzel insanlara onların emeklerine teşekkür ettiğimiz bir gün. Bu sebeple düşünün sizin anneniz, eşiniz ne sever. Sabah kalkınca çiçeklerini mi suluyor, o zaman ona saksı çiçeği alın. Her akşam yüz bakımı mı yapıyor, o zaman çilt bakım ürünleri alın. Ne alırsanız alın mutlaka ve mutlaka kişisel bir not yazmalısınız. Günün anlamını, onun emeklerine teşekkür ettiğiniz bir not. Uzun olmak zorunda değil ama bir not olmak zorunda.

Bir sürü ev aleti reklamına olan tepkimizden, kesinlikle evle ilgili bir şey almayın diyorum fakat her ailenin dinamiği farklı. Siz de bizim gibiyseniz bazı seneler evle ilgili yapılması gereken bazı harcamalar özel günlerle buluşturularak ekonomi sağlanabilir. Mesela çamaşır makinesi değişmesi gerekiyorsa, bu anneler veya babalar gününe denk gelebilir. Anne ve baba bundan ortak yararlanıyor sonuçta. Fakat böyle bir durumda bile özel bir hediye yanına iliştirilmeli. Sevdiği tatlıdan alınıp üzerine not yazılabilir veya onu mutlu edecek ufak bir şeyler yapılabilir. Sonuç olarak bir insanı mutlu etmek çok zor değil, tabi onu aşırı mutsuz ettiyseniz o zaman ne yapsanız olmayabilir.

İşte anneler günü için dikkat edilmesi gereken önemli nokta;

  1. Kişimin zevklerine özel bir hediye
  2. Kişisel bir not
  3. Annenizi mutlu edeceğine inandığınız bir davranış
  4. O gün ne olursa olsun tatsızlık çıkartmamak

Gördüğünüz gibi çok zor değil. Eğer bu Covid- 19 zamanı ben şimdi ne hediye alacağım diyorsanız, tasarım ve yemek yapmayı seven annelere özel bazı hediye fikirleri oluşturdum. Sizin de sevdiceğiniz tasarım ve kişisel detaylardan hoşlanıyorsa bu hediyeleri çok sevecektir.

Şimdiden herkese harika bir anneler günü ve hafta sonu diliyorum.

Sevgilerimle,

M