HAYALLERDEKİ DOĞA EVİ

Şanslı bir azınlık dışında hepimiz corona sürecinde apartman dairelerine tıkıldık, hele çocuklarla bu gerçekten eve sığamama durumunu yarattı diyebilirim. Hepimizin hayalinde aklında bahçeli ev ama böyle site manzaralı değil gerçek doğa manzaralı olsun lütfen.  İşte şimdi herkesin ağzının suyunu akıttırabilecek mütevazi ama keyifli bir proje paylaşmak istedim.

Ev sahibi çiftin uygulamalarını yakından takip ediyorum, sizde onların keyifli evlerine göz atmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. Açıkça söyleyeyim cabin mimarisini seviyorum. Bana dürüst ve sıcak geliyor. Çoğu Kabin yani doğa evi, mal sahibi tarafından yerel malzemelere kullanılarak yapıldığı için bölgenin ve evde yaşayan insanların ruhunu yansıtıyor, bu da sıcacık bir mekân algısı oluşturuyor.

Kabin yamaca oturarak göl manzarasına doğru yönlenmiş. Bu sebeple yaşam alanının önü olabildiğince şeffaf bırakılmış. Bu büyük açıklıklar mekâna ışık doldurduğundan daha zengin mekânlar oluşturmanıza sebep oluyor.

Seçilen renkler ve dokuların hepsi natürel tonlarda olması mekân dinginliğini artırmış. Bazı duvarların koyu tonlarda boyanması mekânı daha geniş algılanmasını sağlamış. Unutmayın soğuk renkler iter, sıcak renkler çeker!

Kesinlikle bu dönemde karantina geçirilesi bir ev, önündeki geniş veranda ve göl manzarası ile her mevsim keyfini sürebileceğiniz bir alan. Sizleri de kendim gibi hayaller dünyasına sokabildiysem görevim tamam. Her konut bir EV olmuyor maalesef, konutlarımızı evlerimize dönüştürmek elimizde.

Sevgilerimle,

Merve