HAYALLERDEKİ BALKON

Sizin balkonunuzu bilmiyorum ama biz bu korona süresince biz 1 m2 alanlık balkonumuza yapıştık. Tabi alan dar olunca yapılabileceklerde sınırlı. Fakat eğer balkonunuzda yer varsa size harika fikirlerim var.

Düşünülenin aksine ben her türlü teras ve balkon alanının tekstil ve bitki yaşamı ile renklendiğine inanıyorum. Bu sebeple halısında, battaniyesine her türlü yastık ve tekstilin balkon alanlarında kullanılması inanılmaz bir fark yaratıyor. Tabi ki seçtiğiniz tekstillerin kolay yıkanabilir ve leke tutmaz olması büyük kolaylık sağlar. Halı konusuna gelecek olursak bence kesinlikle gerekli, belki çabuk kirlenecek ama olsun, çıplak yakla balkon keyfi yapmak herkesin hakkı.

Balkonumda olmasını hayal ettiğim bir detay ise bir keyif köşesi, böyle rahat bambu koltuklar içine gömülüp, buzlu kahvemi içtiğim bir alan… Beni tanıyan herkes bilir yanımda kahve damacanam ile dolaşıyorum, evde de bu değişmiyor. Yazları bu kahveler çoğunlukla buzlu, bu arada buzlu yeşil çayda süper oluyor. Neyse işte, bu likitleri mümkünse içine gömüldüğüm koltuğumda almak istiyorum. Balkonum çok küçük olduğundan bu gömülmeleri sizin için diliyorum.

 Balkon dediğin plastik masa sandalyeden fazlası olabilir. Evin yaşam alanının devamı niteliğinde olmalı ve hakkını vererek biraz ilgi alaka ile evin ne keyifli alanlarından biri haline gelebilir.

İşte bu önümüzdeki 4 günde balkonlarımıza neler yapabiliriz diye düşünürken, bu görseller umarım size ilham verir. Açıkçası bence bizim minik balkonumuzun ihtiyacı halı,  ben halı bakacağım bu haftasonu galiba, bence yuvarlak bir halı bizim balkonu canlandıracak.  Sizin balkonunuzun ihtiyacı ne?

Herkese şimdiden sağlıklı bir evde kalma diliyorum.

Sevgilerimle,

M