YENİLEME PROJESİ

Mesleğimiz gereği birçok ev yenileme projesini inceliyoruz. Bu projelerin bazıları bize ilham kaynağı olurken, bazılarının yaptığı hatalardan öğrenme fırsatımız oluyor. Hayat çok garip, bazen bilmediğiniz bir şeye senelerce hazırlanıyorsunuz, bir gün yıllarca yaptığınız bu birikimi kullanmak ümidini taşıyorsunuz. O gün hiç gelmeyebilir veya yarın o gün olabilir. Hayata bunu bilmeden yaşıyoruz, galiba heyecanı ve aynı zamanda zorluğu burada. O gün benim için ne zaman gelir bilmiyorum ama bildiklerimi buradan yazmak beni mutlu ediyor. Sevdiğim işi yaparken edindiğim tecrübeyi herkesin tecrübesi yapmak keyifli bir düşünce. İşte bu motivasyonla sizinle son zamanlarda çok beğendiğim bir ev yenileme projesini paylaşmak istiyorum. Amerika’da bir televizyon programı için yapılan bu yenileme, birçok detayı ile beni etkiledi. Umarım sizin de hoşunuza gider.

Proje eski bir müstakil evin baştan aşağıya yenilenme sürecini anlatıyor. Her şeyi yıkıp evin yeni sahipleri için genç, dinamik ve eklektik bir iç mekân tasarımı yapıyorlar.

Salon alanı olabildiğince sade ama dinamik detaylarla oluşturuluyor. İki senedir kalbimizi çalan renkli kanepeler bu alanda başköşeyi almış. Hem elegant hem de maksimalist detayları her yerde görmek mümkün.

Ciftin odası, üst katta bulunan en geniş oda olarak yenileniyor. Çift için yapılan banyo tasarımı ve duvarda kullanılan yeşil seramik çinilere bayıldık. Duvarlarda kullanılan mavi renk hem odayı geniş gösterirken hem de dingin bir atmosfer yaratmayı başarmış.

Mutfak alanı klasik country havasında yenilenirken bu alana entegre kahvaltı alanı canlı ve eklektik bir esinti yaratması sağlanmış. İki tarzın bir biri ile zıtlıkları mekânları birbirinden ayırmak için kullanılmış.

Alt kat oturma odası ve misafir odaları yine aynı renkli pop detaylar ile klasik detaylar harmanlanarak kullanılmış. Bütünü ile insanı içine çeken keyifli vakit geçirmesini sağlayacak mutlu hacimler oluşturulmayı başarmışlar gibi duruyor. Genel olarak seçilen renk yelpazesi ve aksesuar detaylarını biz çok beğendik. Neşeli mekânları sevenlerin kalbini çalacak genç ve pop bir ev olabilmiş.