KENTSEL DÖNÜŞÜM MACERALARI- Yatak Odası Aydınlatma

Kentsel dönüşüm sürecinde, evinizin hayalleriniz doğrultusunda şekillenebilmesi için en önemli noktalardan biri ne istediğinizi bilmenizdir. Günlük yaşamınızı kolaylaştıracak çok keyifli detayları müteahhit firmadan talep edebilirsiniz. Tabi bunun öncellikli şartı ne talep edeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Yatak odaları huzur bulduğumuz ve günümüzün yarısını geçirdiğimiz alanlar, günlük hayatınızda bu alanları nasıl kullandığınıza dikkat edin, böylece ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz. Tabii olarak bu alanların çok fazla yönü var ama bugün benim üzerinde duracağım detay yatak başı aydınlatması olacak.

Hepimiz yatakta kitap okumayı veya yatmadan önce – uyandıktan sonra yatakta vakit geçirmeyi seviyoruz. Hem uyandığınızda gözünüze fazla bir ışık gelmemesi hem de bir şeyler okurken keyif alabilmeniz için yatak başı aydınlatmaları çok önemlidir. Doğru aydınlatma için gerekli alt yapıyı inşaat firmanızdan talep edebilirsiniz. Buna uygun aydınlatmanızı alıp onlardan takmasını isteyebilirsiniz.

Bu süreçte biz şöyle bir yol izledik. Ben yatakta kitap okumayı ve kızımla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Fakat gözüme tavandan bir ışık gelmesinden hiç hoşlanmıyorum. Tavan ışığı benim için giyinmek veya temizlik için gerekli, onun dışında yatakta uzanırken hep başucu lambamı kullanıyorum. Fakat odamız küçük olduğundan başucu komodinim maalesef küçük, böyle olunca hem bir bardak su, hem telefon, hem kitap hem de aydınlatma sığmıyor. Bu sebeple başucu lambamı apliğe çevirmek istiyorum.

Bunun için müteahhit firmadan yatak kenarından 25 cm mesafede, 140 cm yüksekliğe bir aplik hattı çekmesini isterdim.  Bu aydınlatmanın anahtarını, 2 prizle ve tavan anahtarı (vavien) ile birlikte 85 cm yüksekliğe koymasını rica ettim. Böylece yattığım yerden hem tavan aydınlatmasını, hem de başucu aydınlatmasını kontrol edeceğim.

Plan üzerine istediklerinizi basitçe yazarsanız, zaten çalıştığınız firmanın ekibi ne demek istediğinizi anlayacaktır.

Teknik konuları hallettikten sonra, nasıl bir aydınlatma seçmeli? Bütçenize uygun çok keyifli alternatifler bulabilirsiniz. Biz sizin için beğendiklerimizi yazdık, aşağıdaki numaralara tıklayarak istediğiniz ürünün sitesine ulaşabilirsiniz.

|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|

Böylece artık komodin alanlarımız özgürleşecek. Böylece bu alanlara dekoratif keyifli mumlar, sürahi veya okuduğunuz kitapları yerleştirebilirsiniz. Elinizdeki telefonu, bir şey devirme korkusu olmadan komodin üzerine koyabilirsiniz. Eğer benim gibi 2 yaşında bir kızınız varsa, devrilme tehlikesi sebebi ile hiç bir şeyde koyamayabilirsiniz 🙂

Umarım yazdıklarımız size bir miktar ışık tutmuştur, herhangi bir sorunuzda bize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 2017’yılının son haftası umarım keyifli geçiriyordur.  Sizi bilmiyorum ama ben galiba 2018 için hazırım…

Sevgilerimle,

M