• Home
  • Genel
  • KÖYE YERLEŞMEK İSTEYENLERE – ALTERNATİF EV MODELİ

KÖYE YERLEŞMEK İSTEYENLERE – ALTERNATİF EV MODELİ

Bu aralar kiminle görüşsem, artık ufak bir köye yerleşmek istediğinden bahsediyor. Hak veriyorum, büyük şehrin gürültüsü, tozu, yorgunluğu bitmiyor. Sesiz, sakin bir yerde, çocukların toprağa basarak büyümesi fikri hepimizi heyecanlandırıyor. Peki, gittik köye nerede yaşayacaksınız? Aslında bir çok evde boş ev bulmak kolay, çünkü çoğu insan evlerini bırakıp büyük şehirlere gidiyor iş bulmak için, o yüzden boş evler çok.  Fakat eğer güneyde bir yerde olacaksanız ve kışı çok sert geçmiyor ise o zaman boş bir ahırı da pekâlâ evininize dönüştürebilirsiniz.

Son zamanlarda gördüğün en iyi dönüştürme projelerinden birini sizinle paylaşmak istiyorum. Basit bir ahırı, çok fazla bütçe harcamadan evinize dönüştüre bilir ve mutlu mutu köy hayatınıza başlayabilirsiniz.

Basit bir soba sistemi ile kurulan ahır dönüştürme projesi, bazı alanları duvarlarla çevirerek, özel alanlara dönüştürmeyi başarmış. Fakat genel olarak tüm hacim tek bir alan olarak kullanılmış. Böylece ahırın yüksek tavanları ve ahşap detayları evin içinde görünür halde kalmış.

Bu tip projeleri, eski depo ve atölyeler için de yapabiliriz.  Bu tip eski binalar daha ekonomik olacaktır. Basit detaylardan ve tarihi dokulardan hoşlanıyorsanız, az bir maliyetle bu alanları eve dönüştürebilirsiniz.

Yeni yılda umarım tüm dileklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Köy hayali veya şehir hayali fark etmez, nerede mutlu olacaksınız umarım orada olursunuz.

Sevgilerimle

M