Orta Sehpaları Canlandırın"/>
  • Home
  • Lifestyle
  • Orta Sehpaları Canlandırın

Orta Sehpaları Canlandırın

Eğer bir orta sehpanız var ve onu düzenlemekte zorluk çekiyorsanız bu yazı tam size göre. Orta sehpalarımız fazlasıyla kahrımızı çekiyor. Bazen ayaklar, bazen bardaklar üzerini ele geçirse de salonunuzun ortasında duran obje, mekâna düşündüğünüzden daha fazla karakter katabilir. Nasıl mı? İşte izlemeniz gereken 4 altın kural!

ORAN ORANTI

Sehpanızın üzerine koyduğunuz objeler birbiri ile orantılı olmalı. Eğer aynı büyüklükte objeler koyarsanız, dağınık bir algı oluşturursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bir büyük, bir orta ve bir küçük objeniz minimumda olmalı. Bu objeler orantıları sebebi ile hem bir bütünlük yaratacaktır, hem de güzel bir görüntü oluşturacaktır.

YATAY OBJELER İLE MONOTONLUĞU KIRIN

Orta sehpanızı dekore ederken, sehpanın yataylığını kıracak farklı katmanlar kullanmalısınız. Böylece daha dinamik bir görüntü oluşturabilirsiniz. Kullandığınız objelerin yanına yatay detaylar ekleyerek bunu rahatlıkla başarabilirsiniz. Bu kapsamda, kitaplar, tepsiler harika iş çıkaracaktır.

BİR ÜÇGEN OLUŞTURUN

Özellikle yuvarlak bir sehpanız varsa, objeleri sehpanın üzerine çizdiğiniz hayali bir üçgen içine yerleştirin. Böylece her açıdan farklı ve keyifli bir stil oluşturabilirsiniz. Özellikle yuvarlak sehpalar için kullandığınız yuvarlak objelerin sayısına dikkat etmelisiniz. Yuvarlak bir vazonun algısını kıracak köşeli kitaplar veya detaylar kullanabilirsiniz.

FARKLI DOKULAR KULLANIN

Farklı materyalleri bir arada kullanın. Aynı dokuya sahip ürünleri bir arada kullanırsak sığ bir atmosfer oluşturabiliriz. Bu kapsamda seramik ile metal veya cam  ve ahşap objeleri bir arada kullanabilirsiniz. Tek düzeyliği kırmanın en iyi yollarından biri;  ufak objeler ile cam mumlukları bir arada kullanmak olacaktır.  

İşte bu 4 altın kural ile her orta sehpa magazinden fırlamış gibi görünebilir. Bu detayları evinizde deneyin farkı göreceksiniz.

Sevgilerimle,

M

Nt: Görseller Studio Mcgee sayfasından alınmıştır.