Banyo Yenileme Fikirleri

Banyo yenilemek her ev sahibi için zahmetli bir iş. Üstelik yenilediğiniz evde yaşıyorsanız, bu süreç oldukça zorlayıcı olabilir. Bir yakınımız için oturduğu evin banyosunu yenilemesine yardımcı oluyoruz. Bu konuda kendisine farklı fikirler sunduk. Belki bu fikirler sizin de hayalinizdeki banyoyu yapmanıza ilham verebilir.

Nedense banyo dendiği zaman genel olarak hep akla gelen seramik kaplı bir oda. Oysa duvarları hatta zemini çok farklı malzemeler ile kaplayabilirsiniz. Önemli olan suya ve neme dayanıklı malzemeler seçin, bu kapsamda yerleriniz ahşap bile olabilir.

Banyonuzu yenileyeceksiniz vizyonunuzu ve bütçenizi olabildiğince geniş tutmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü genel olarak bir banyo ortalama 10 sene kullanılıyor. Bu bakımdan zamanla değişecek ihtiyaçlarına uygun bir tasarıma odaklanmalısınız.

Eğer temizlik malzemeleriniz için bir dolabınız yoksa banyo dışında bir alan yaratmaya özen göstermenizi öneriyorum. Çünkü banyo sizin temizlik alanınız, evinizin olmalı. Eğer yeriniz yoksa bu çamaşır ve temizlik dolabını lavabodan koparmanızı öneriyorum. Çünkü makine yüksekliği lavabonun olması gereken yüksekliği etkileyeceğinden, tezgâhınız fazla yüksek kalabilir. Banyonuzun yüzünü değiştirmek çok kolay olacak.

Duvarlarınızı renklendirin! Artık tüm duvarı seramik yapmak oldukça demode. Zevkinize uygun duvar kâğıtları ile banyo alanlarınızı evinizin en keyifli alanlarından biri haline getirebilirsiniz. En önemli noktalardan biride değiştirme maliyeti seramiğe kıyasla oldukça düşük. Böylece b

Lavabo dolabınızı özel yapıp yaptırmanızı şiddetle öneririm. Her bireyin ihtiyaçları farklı, bu sebeple hazır bir ürünün sizin hayatınızı kolaylaştırması oldukça zor. Bu sebeple sizin banyo rutininize uygun bir dolap tasarımı inanın sabah ve akşam size yaşam kolaylığı sağlayacaktır.

Biraz renk katmalı! Banyo alanlarında kullanılan kuvvetli renkler mekanı daha sofistike gösterecektir. Özellikle renkli ahşap detaylar son zamanlarda gerçekten çok başarılı sonuçlar veriyor. Koyu mavi ve gri tonları banyolarınızı canlandırırken, ortamı daha sıcak algılamanızı sağlayacaktır.

Umarım size ilham olabilmiştir. Banyolarınızla ilgili herhangi bir sorunuzda bize yazabilirsiniz.

Sevgilerimle,

M