Çocuk Odası İlham

Çocuk odalarını çok seviyorum, çünkü bu alanlarda her renk her doku birlikte kullanabiliyorsunuz. Her rengin bir arada olabilmesi ve cinsiyet ayrımı olmaması benim kalbimi çalan detaylar arasında ilk sırada.

Bu iki çocuk odası özellikle oluşturdukları basit ama etkili detaylar sebebi ile çok hoşuma gitti. O sebeple buradan paylaşmak, tasarım kumbarasında durmasını istedim.  

Çılgın duvar kâğıtlarını çok seviyorum. Ama bu hayvanat bahçeli temalı duvar kâğıdına özellikle bayıldım. Fakat acaba çok mu yorucu olur diye düşünmeden edemiyorum. Ben çocukken böyle bir duvar kâğıda sahip olacak gelirimiz yoktu, onun yerine beyaz duvar kâğıdı olurdu duvarlarım. Fakat yazlık evimizde tavan çam lambriydi. Olabilecek en ucuz lambriyi kullandıkları için her tarafı budaklı ve dokuluydu. Yatağımda yatıp saatlerce o budaklardan kendime ait bir dünya hayal ederdim. Bazen o budaklar ve ağaç dokusu hayalimdeki ev olurdu, bazen kızdığım arkadaşlarım olurdu. Net hatırladığım bir şey varsa yarım saatlik bir oyunda o budaklarla yaşadığım çoğu problemi tekrar yaşar ve çözerdim. Oyun, işte bu yüzden çocuklar için hayatı bir öneme sahip. Bu yüzden bize yorucu gelse de haraketli, duvar kâğıtları ve farklı dokular onların sadece bilinçaltını harekete geçiriyor. Bana sorarsanız, duvar kâğıdınız ne kadar çılgın o kadar iyi olur.

Mobilya seçimi her zaman zor olmak zorunda değil, tabi olarak yerine uygun yapılmış detaylar daha iyi ama hazır mobilya alacaksanız, sonrada kullanabileceği detayda ürünler seçmeye özen gösterin. Çocuk odalarında gidilebilecek en iyi ton beyaz, çünkü beyazı her alanda tekrar değerlendirebilirsiniz.

Tekstil konusunda para harcayın ve çıldırın derim. Çünkü oda duvar kâğıdı kadar zihni harekete geçiren bir detay. Oğlan veya kız ayrımı yapmadan cinsiyetsiz detaylar seçerek tekrar değerlendirebileceğiniz ve birlikte kullanabileceğiniz ürünlere yatırım yapabilirsiniz.

Bu iki oda benim kalbimi çaldı, umarım sizin de hoşunuza gitmiştir. Herkese harika bir Pazar günü diliyorum.

Sevgilerimle,

M