Banyolarınızı Neşelendirin

Farkında olamasak da zamanımızın büyük bir kısmını banyolarımızda geçiriyoruz. Banyolar birçok şehir evinde çok soğuk. Oysa bizim kültürümüzde banyolarımız renkli çiniler ile bezenen, rengârenk dokumaların olduğu neşeli alanlar. Modernleşme sürecinde finansal kaygılar ile bu renkleri bir kenara bırakıp, soğuk ve neşesiz alanlar yaratır olduk. Oysa banyonuz nasıl olursa olsun onu istediğiniz gibi neşelendirmek elinizde. Birkaç püf nokta ile banyolarınızda keyif patlaması oluşturabilirsiniz;

KİLİMLERİNİZİ RENKLENDİRİN

Banyo kilimleri zaten yıkanmaktan çabuk yıpranan ve yıprandığı zaman banyonun bütün keyfini kaçıran detaylardan biri. İşte tam yaz öncesi rengârenk bir kilim ile banyonuzu neşelendirmeniz mümkün. Bizce dikkat edilmesi gereken en önemli detay, kilimin yıkanabilir olması. Üstelik yıkandıkça formunu yitirmeyecek bir detaya sahip olması. Diğer bir kritik nokta ise kapı altı aralığınız, seçtiğiniz kilimin kapınızın altından geçebilecek kalınlıkta olmasını dikkat etmelisiniz.

SABUNLUK DİYİP GEÇMEYİN

Sabah kalktığınızda nerdeyse ilk gördüğünüz nesnelerden biri olan sabunluklarımız, size mutluluk veren bir obje olmalı. Zaten elinize aldığınızda ve gördüğünüzde içinizde böyle bir kıpırtı hissetmediğiniz hiçbir objeyi evinizde tutmayın. Sizi neşelendirecek detayları hayatınıza çekin.

ÇÖP KUTUNUZU NEŞELENDİRİN

Kilimler gibi çöp kovaları da zamanla değişmesi gereken objelerden biri. Son 5 senedir değiştirmediyseniz belki zamanı gelmiştir. Renkli bir çöp kovası ile banyonuzu neşelendirin.

AYNA AYNA SÖYLE BANA

Aynaya baktığınızda gördüğünüz siz kadar baktığınız aynanın da şekli önemli. Aynalar banyoların en dominant öreğinden biridir, bu sebeple sadede aynanızı değiştirerek çok büyük bir fark yaratabilirsiniz.

YUMUŞ YUMUŞ HAVLULAR

Evet biliyoruz, aynı model havlu almaktan sıkıldınız… Sanki annenizin havlu seçimlerine uymak zorunda hissediyor olabilirsiniz ama değişim vakti geldi. Renklerinin zamanla solacağını bilseniz bile , havlular konusunda çıldırmanın tam zamanı.

DEKORATİF SEPETLER

Eğer banyo tezgâhınızda yeterince yeriniz var ise her yeri kaplayan makyaj malzemelerinizi düzenlemek için bu harika sepetlerden edinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.  Sepetlerin doğal dokusu ve kokusu gerçekten çok hoş, fakat ıslanmamalarına özen göstermek gerekiyor. Bazen formalarını kaybedebiliyorlar ve renklerinde akma olabiliyor.

Şimdi gidin banyonuza ve neler yapabileceğinizi hayal edin. Sabah katlığınızda neşeli banyonuzun sizi karşıladığını hayal edin.

Sevgilerimle,

M