BALKON ZAMANI, NEŞE ZAMANI

Sizi bilmem ama ben artık güzel bir piknik zamanı için hazırım. Havalar çamur gibi ve ben artık bundan çok sıkıldım… Temiz hava ve neşeli battaniyeler ve biraz deniz havası tam da ihtiyacım olan şey.

İşte bu düşüncelerle, Target firmasının yeni bahçe koleksiyonuna rastladım. Kendi koleksiyonları ile oluşturdukları keyifli balkon ve bahçe düzenlemelerine bayıldım. İşte tam olarak ihtiyacım olan böyle bir balkonda bir limonata içmek. Bir sonraki paylaşımım limonatalarla ilgili olacak heralde, bu aralar piknik ile ilgili ne varsa onları okuyorum malum.

Siyah Beyaz balkon ve teras konseptine bayıldığımı söylemem gerekmiyor herhâlde. Normalde renkli yastıkları seven biri olarak, bu detayların sakinliğine ve vuruculuğuna bayıldım. Genel olarak her balkon ve teras alanında yapılacak en akıllıca iş, dekore edebildiğiniz kadar dekore etmek ve gereksiz ve paslı objeleri ortamdan kaldırmak. Ve tabi ki mumlar ve aydınlatma ortamın havasını tamamen değiştirecektir.

Benzer detaylarla oluşturulan sofra konsepti, tepedeki lambader ile çok keyifli bir görüntü oluşturmuş. Üstelik softaya biberiye, fesleğen ve kekik gibi yenebilir yeşillikler koyma fikri süper olmuş.

Son olarak, benim kişisel zevklerime daha uygun rengârenk, eklektik bir piknik vahası konsepti ile karşınızdayım. Tam olarak hayallini kurduğum piknik işte bu… Yerde renkli kilimler, salıncak, yer softası ve keyifli puflar.. daha ne olabilir ki…

Sizin de piknik havanız geldiyse eğer, bu paylaşımımdan benim kadar keyif aldığınızı biliyorum. Bu hafta sonu hava güzelse, şimdiden keyifli piknikler diliyorum.

Sevgilerimle,

M