2017 DEKORASYON TRENDLERİ

Bayram tatili kapıda… SONUNDA… Tahmin ettiğim gibi herkesin biraz araya ihtiyacı var. Şimdiden süper keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle. Cuma ofisten çıkmadan, bizi bekleyen hafta sonu için keyifli bir yazı yazmak istedim. Böylece boş vaktinizde kafanızı dağıtacak, size ilham verecek keyifli bir okuma olsun istedim. 2017’nin şu ana kadar kendini göstermiş olan ve herkesin konuştuğu dekorasyon trendleri ile karşınızdayım.  Hepsi birbirinden hareketli ve cesur olan bu trendlere bayılacaksınız. Haydi başlayalım;

YEŞİL VE PİRİNCİN MÜKEMMEL UYUMU

Son zamanlarda çokça kullandığımız, hafif küflü limon yeşili ile mat pirinç tonlarının muhteşem birleşmesine hoş geldiniz.  Öncelikle söylemeliyim çok elegant bir duruşu var. Tabi ki kullanım tonlarına ve diğer objeler ile oluşturduğu görüntüye çok dikkat edilmesi gerekiyor, fakat bu ikili kullandığınıza pişman olmayacaksınız.

Pirinçten gelen yumuşak sarı ışık ve yeşilin dinginliğini aksesuarlarınızda ve hatta mutfağınızda birleştirebilirsiniz.

RENKLİ KANEPELER

Son zamanlarda instagram postlarıma baktıysanız, renkli kanepelerin ne kadar büyük fark yaratabildiği ile ilgili yazılarımı görmüşsünüzdür.

Bu sezonun en cesur tercihlerinden olan renkli kumaş seçimleri,  mekânınızı tamamen değiştirmek ve yenilenmek için yapılması gereken en ekonomik ve keyifli tercih olacaktır. Üstelik renkli kumaşlar ışığı daha derin yansıttıkları için hacminiz daha geniş ve sıcak görünecektir. Hangi rengi tercih etmeliyim diyenlere, lacivert ve yeşil tonlarına yönelmelerini önerebilirim.

DOĞAL MALZEME

 

Geçen sezon detaylarından bu sezona miras kalan doğal malzemeler, yine sağlıklı bir yaşam ve uzun süren rahatlık için en iyi tercihlerden biri. Ahşabın hafifliği, doğal taş ve yüzeylerle birleştiğinde harikalar yaratabiliyor.

Bu tarz detaylara yeni eklenen bir detay da etnik aksesuar ve kumaşlar. Doğal ketenin, doğal boyalar ile boyanarak şekil aldığı müthiş parçaları görürseniz kaçırmayın.

RESİM DUVAR KAĞITLARI

 

İstediğiniz her hangi bir fotoğrafı veya sanat eserini duvar kâğıdına dönüştürebildiğinizi biliyor muydunuz? Sizin için özel baskı yapan birçok firma var. Yine bu firmalar, sanatçılara çalıştırdıkları özel boyama desenlerle harika duvar kâğıtları üretiyorlar.

Bu tip sanat duvar kâğıtlarını kullanmanın en iyi yönlerinden biri; duvarlarınızın tamamının bir sanat eserine dönüşmesi. Böylece başka çerçeveler ve resimler asmadan bütün ve keyifli bir manzaraya sahip olabiliyorsunuz.

Umarım bu sezonun en beğenilen detayları sizin hoşunuza gitmiştir. Evlerimiz bizim için çok önemli ve onları giydirmekte bir o kadar renkli ve keyifli. Bu uzun hafta sonunda, sadece keyif ve huzur sizinle olsun, bu güzel zamanın bol bol tadınızı çıkarmanız dileğiyle…