EVİNİ GİYDİR – YEMEK ODASI

Yemek odaları nedense hak ettiği kadar kullanılmıyor evlerimizde. Genellikle mutfak alanına konulan bir yemek masası ile servis kolaylığı sağlanıyor ve ana yemek alanı tozu alınması gereken bir masa haline geliyor. Oysa her önemli anımızda baş rolde olan yemek alanları, hayat kütüphanemizin en önemli alanlarından biridir. Durum böyle olunca, birkaç ufak değişiklik ile yemek alanlarını çok fonksiyonlu hale getirebiliriz. Alışılmışın dışına çıkarak hem farklı hem de kullanışlı bir mekan yaratmak mümkün. Bunun için size birkaç püf noktası önerimiz olacak;

  • · Masif ağaçtan, uzun zaman kullanabileceğiniz ve zamanla güzelleşen bir masa seçin. Böylece modası geçtiği için gözünüzden düşmez.
  • · Mekânınız dar ise şeffaf sandalyeler hem rahat hem de arkasını gösterdiği için ferah bir görüntü yaratacaktır.
  • · Masa başlarına oturması rahat ve yayılmalı koltuklar ekleyerek hem yemek masanızı okuma masası veya çalışma masası olarak kullanabilir, hem de uzun yemeklerde size ekstra konfor sağlamış olursunuz.

Son olarak, farklı desen ve renkleri bir araya getirmekte korkmayın. Düşünülenin aksine zıt tonlar ve desenler birbirini daha görünür kılacağından, yüzü eskimeyen hacimler yaratmanıza yardımcı olur.