EVİNİZİ NEŞELENDİRMENİN 3 YOLU

Evlerimizi neşelendirmenin en iyi yollarından biri farklı desenler kullanmaktır. Özellikle farklı renk ve ölçekteki desenler ortama hareket ve canlılık katıyor. Desen kullanımında en önemli püf noktalardan biri farklı ölçekteki desenleri bir arada kullanmak olacaktır. Büyük grafik desenler ile daha ufak desen yapısına sahip organik yapılı desenler birbirini daha görünür kılacaktır. Örneğin; ufak çiçekli bir yastığınız varsa bunun yanına düz çizgili renkli bir yastık koymanız, hem hareket hem de renk katarak mekânınızı neşelendirecektir.

Evinizi yaz günlerinde biraz daha neşeli ve hareketli yapmak istiyorsanız, amacınıza ulaşmanız için size destek olacak harika fikirlerimiz var. Bu üç püf nokta ile yaza renkli devam edebileceksiniz.

DUVARLARINIZI NEŞELENDİRİN

İsterseniz renkli ve desenli duvar kâğıtları, isterseniz geniş ve renkli baskı çerçeveler kullanarak duvarlarınıza hareket katmanız mümkün. Daha görünür ve dramatik bir etki arıyorsanız, duvarlarınızdan en çok ışık alana hareketli ve canlı bir duvar kâğıdı yapmanızı şiddetle öneririm. Eğer hafif bir hareket istiyorsanız daha sakin desenli ve pastel tonlardan oluşan bir duvar kâğıdı da tercih edebilirsiniz.

Buradaki en önemli püf nokta odanızın içindeki perde ve koltuk renklerine kontrast oluşturacak, onlarla uyumlu ama onlardan daha baskın detaylar seçmeniz olacaktır.

RAFLARINIZI NEŞELENDİRİN

Tabi ki kirada oturuyorsanız, duvarları detaylandırmak daha zor olacaktır. Böyle bir durumda var olan raflarınızın ara yüzlerine renkli ve canlı desenli duvar kâğıtları yapıştırarak çok keyifli detaylar oluşturabilirsiniz.

Bu detayda dikkat etmeniz gereken en önemli püf nokta kullandığınız dekorasyon objelerine uyumlu, desenli ve renkli duvar kâğıtlarını tercih etmeniz. İnanın etkisine siz de inanamayacaksınız.

YATAK BAŞLARINI NEŞELENDİRİN

Yatak odalarında aslında en çok odak noktası oluşturan detaylardan biri yatak başlarıdır. Bu sebeple yatak başınıza yapacağınız renklendirme, oda içinde baskın ve etkin bir rol oynayacaktır.

Eğer yatak başınızdan memnun değilseniz bu detay tam size göre. Biraz elyaf ve renkli bir kumaş ile yatak başınızı istediğiniz gibi kaplayabilirsiniz. Böylece odaya girdiğinizde sizi neşelendirecek bir dost sizi karşılıyor olacaktır. Rüyalarınızda belki yatak başınız gibi renkli olabilir.

YASTIKLARINIZI NEŞELENDİRİN

En ekonomik ve en etkili renk katma yöntemi, var olan yastıklarınıza neşeli ve renkli yastık kılıfları almanız olacaktır. Bunları istediğiniz kumaşa uygun diktire bilirsiniz.

Bana soracak olursanız, kış ve yaz mevsimleri kullanmak üzere 2 set yastık kılıfınız olmalı. Böylece yazın serin kışın sıcak tutan kumaşlar tercih edebilirsiniz. Yaz yastıklarınızı rengârenk seçerek, her mevsim evinizin havasını değiştirmenizde bu durumun bir artısı olacaktır.