• Home
  • Genel
  • ÇOCUK PARKI YAPMAK İSTEYENLERE…

ÇOCUK PARKI YAPMAK İSTEYENLERE…

Yaz gelmesi ile birlikte, her vakit bulduğumuzda kendimizi dışarı atıyoruz. Kapalı alanlarda çalışmanın ve doğaya hasret kalmanın da etkisi ile çocuklarla dışarıda kaliteli vakit geçirme isteği tavan yapmış bulunmakta. Bu sebeple bende herkes gibi bahçeli bir ev hayali ile yanıp tutuşuyorum. Şimdilik bu imkansız olsa da bahçe tasarımları ve çocuklara uygun bahçe ve oyun alanları tasarımlarını araştırmaktan kendimi alamıyorum. İşte bu araştırmalar sırasında Emilly Henderson ‘ın çocukları için yaptığı harika bir oyun kalesine denk geldim ve paylaşmadan duramadım.

Eğer sizin de eviniz de müsaitse ve böyle bir proje yapmak isterseniz, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Çocuklar için büyülü bir oyun kalesi yapmak için yola çıkan tasarımcı, oyun bahçesi ve bir ağaç evi birleştirerek harika bir alan yaratmayı başarmış.

Kaleyi yapmak için bahçenin en köşesini seçmişler böylece çocuklar için korunaklı bir alan oluşturulmuş.

Kalenin yapılacağı alanı bir miktar boşaltmak, alt kısmını  kum havuzu yapma imkanı sağlanmış. Kaleden akan kaykay tam da bu alana yerleştirilerek, bebeklerin kum havuzun oraya kaymaları sağlanmış.

En çok beğendiğim detaylardan biri oyun alanın içinin geniş tutulması ve içine resim yapılacak veya farklı oyunlar oynanabilecek alan oluşturulması oldu. İç kısmına boyama alanı ve duvar tahtası eklenerek tasarım tamamlanmış.

Kalenin duvarları tamamlandıktan sonra eklenen bayraklar, fener ve çiçekler her şeyi tamamlamış ve harika bir görüntü sağlamış.

Sizin de içinizdeki çocuğu uyandıran bu projeyi seveceğinizi düşündüm. Çocuklarınız için farklı fikirleriniz varsa ama nasıl uygulayacağınızı bilmiyorsanız, bu konuda bize yazarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Her türlü çılgın projenize destek vermekten mutluluk duyarız.

 

İçinizdeki çocuğun dışarı çıktığı bir hafta sonu dileriz, mutluluklar…