• Home
  • Genel
  • KENDİ LAMBANI KENDİN YAPABİLİRSİN!

KENDİ LAMBANI KENDİN YAPABİLİRSİN!

Konu lambalara geldiğinde, bazen ev dekoru ve tasarım objesi arasında ince bir çizgi oluyor. Bu ince çizgiyi geçen birçok aydınlatma tasarımını etrafımızda görüyoruz ve beğeniyoruz. Beğendiğimiz bu tasarım aydınlatma ürünlerinden ilham alarak, evinizde kendinizin yapabileceği bazı lambaları göstermek istedik. Aydınlatmalar maalesef evlerimizin en önemli parçaları olmasına rağmen, genellikle en az para harcadığımız ürünler oluyor. İşte bu yüzden biraz kolları sıvayarak, kendi yaptığınız tasarımların ışığında evinizi giydirebilirsiniz.

İki abajur şapkasını birbirine yapıştırarak, modern ve keyifli bir lamba yapabilirsiniz. Üstelik bunu hem ayaklı hem de masa lambası olarak tasarlamanız mümkün. Alttan gelen ışığında daralması ile çok keyifli ve radikal bir ürün gibi duran bu aydınlatma modeli hem yapım kolaylığı hem de maliyetinin azlığı ile kalbimizi çaldı.

Diğer bir alternatif aydınlatma delini, sevdiğiniz renkte ve dokuda il ile sarıp kullanmak. Buradaki en önemli nokta ampulü doğru seçmek olacaktır.  Sardığınız ipten ampulünüz gözükeceği için Edison ampul veya daha şık bir ampul seçmek ürününüze keyif katacaktır. Daha kalın ve yünlü iplerle ve biraz da ponpon ekleyerek bunu bir çocuk odası lambasına bile dönüştürmeniz mümkün. Bu örnekte kullanılan ipek metalik ip çok modern ve minimal bir hava verdi.

Eğer sabırsızsanız ve tutkallamak ve tüm teli sarmak size uygun değil ise, bu alternatif tam size göre. İki abajur telini birbirine tutkalladıktan sonra sadece tellin görünen kısımlarını istediğiniz iple sararak yeni keyifli sonuçlar elde etmek mümkün.

Şimdiden keyifli çalışmalar diliyoruz. Denediğiniz ürünleri bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen. Sevgilerimizle.